Sesja reportażowa - Że na spotkaniu z okazji emisji historycznego filmu wojennego może panować pokojowa i przyjazna atmosfera, przekonałam się w Muzeum Niepodległości, gdzie dla Węgierskiego Instytutu Kultury zarejestrowałam rozmowę po projekcji obrazu "Nieśmiertelni - węgierskie zwycięstwo pod Limanową. 1914". Polak Węgier ... i do szabli. Na zdjęciu od lewej: Ákos Engelmayer - były ambasador Węgier, Andrzej Brzoza - dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych, Krisztián Bárány - reżyser filmu, Anna Butrym - tłumaczka, János Tischler - dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury.
niedziela, 13 sierpnia 2017
Sesja reportażowa - w Muzeum Narodowym w Warszawie z udziałem ministrów spraw zagranicznych Węgier i Polski oraz zaproszonych gości i mediów została uroczyście otwarta wystawa fotografii węgierskiej "Tak widzą". I ja tam byłam, by przygotować fotoreportaż dla strony węgierskiej. Tę niezwykle interesującą wystawę, o której pisała też Associated Press można zwiedzać do 10 września. Must see.
środa, 9 sierpnia 2017
Sesja dla branżowego czasopisma miłośników jednośladów "Custom" za mną. Zdjęcia pędzącego motocykla z pędzącego samochodu robi się bezpiecznie. Tylko strasznie wieje i kurzy się podczas takiej sesji. Na zakończenie, po uprzednim znalezieniu wyrąbiska, wystarczy tylko, opędzając się od komarów, zając dogodną pozycję i opędzając się od komarów i rozglądając się na boki dla sprawdzenia czy dziki nie podchodzą zbyt blisko, wykonać kilka ujęć statycznych. Zdjęcia z sesji ukarzą się w wersji papierowej i internetowej.
poniedziałek, 7 sierpnia 2017
W Muzeum Powstania Warszawskiego byłam pięć razy prywatnie, a szósty raz służbowo. Tym razem, by zrobić fotoreportaż z okazji spotkania w związku z pokazem filmu "Węgierski korytarz. Warszawa 1944" w reżyserii Levente Jamrika. Film opowiada o pomocy udzielanej przez węgierskich żołnierzy polskim partyzantom Grupy "Kampinos" AK i ludności stolicy w czasie Powstania Warszawskiego. Wydarzenie zorganizowało Muzeum Powstania Warszawskiego, Fundacja "Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska", Środowisko "Grupa Kampinos" ŚZŻAK oraz Węgierski Instytut Kultury.